Uvidíte zaujímavé projekty:
PREZENTÁCIE V PRIESTOROCH CHODBY
• Chodba na 1. PP juh
1 - Všetko o štúdiu na FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.
2 - Elektrická formula - STUBA Green Team (Ján Laštinec; Martin Fabík, Michal Minárik, Nishit Suthar)
Team Budeš mať možnosť spoznať študentský projekt STUBA Green Team, v rámci ktorého študenti navrhujú a konštruujú formulu na elektrický pohon a zúčastňujú sa s ňou na medzinárodných súťažiach Formula Student. Uvidíš, ako môžeš využiť vedomosti nadobudnuté na prednáškach v praxi.
3 - Ygames (Karol Cagáň, Ronald Demeter)
Bavia ťa počítačové hry? Príď si zahrať najnovšie hry do Lenovo-herného stánku, ktorý pripravil organizčný tím najväčšieho herného turnaja na Slovensku.
4 - moderateIT (Jakub Šimko, Andrej Švec)
moderateIT je služba, ktorá pomáha moderátorom diskusií na webe. Automatizovane odhaľuje potenciálne nevhodné komentáre, ktoré môžu byť vulgárne, urážlivé, alebo nevhodné iným spôsobom. Príďte ku nám a skúste napísať komentár, ktorý nám "prejde pomedzi prsty" :)
5 - LeapKin - zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda, Zora Moravčíková, Martin Nagy)
LeapKin je terapeutický systém určený pre deti s pohybovými obmedzeniami (napr. detská mozgová obrna a dyspraxia). Pomocou kooperatívnych počítačových hier s pohybovými senzormi si deti zlepšujú pohybové a sociálne zručnosti. Systém zbiera údaje o hráčoch tak, aby bolo možné jednoducho sledovať ich zlepšenie.
6 - MC2 (Dominik Žilka)
Študentská online televízia zastrešená Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave. Vysiela zo štúdií na internátoch Mladosť v Mlynskej doline prostredníctvom technológií multicast, unicast a 3gp.
• Chodba na 1. PP sever
7 - Stratosférická sonda (Tomáš Baránek, Matúš Pohančeník, Michal Valíček)
V máji 2016 študenti FIIT v spolupráci so SOSA úspešne vypustili sondu na stratosférickom balóne do výšky 27 km. Experimentálny modul meral teplotu, vlhkosť, tlak, radiačné pozadie, zrýchlenie, náklony a polohu.
8 - Rozqvicka (Andrej Hucko, Jozef Tvarožek, Martin Žák)
Zábavné aj náročné, matematické aj informatické úlohy! Príďte si rozcvičiť hlavu. Rozlúšti matematickú alebo programátorskú úlohu.
9 - Aj Ty v IT (Adriana Beňovičová, Veronika Búcsiová, Petra Kotuliaková)
Projekt AJ Ty v IT ťa presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získajú dobré vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov. Zastav sa na slovíčko!
10 - Kreatívna zóna @ FIIT (Martin Konôpka, Juraj Petrík, Juraj Vincúr)
Predstavíme ti miesto, kde sa môžeš počas štúdia realizovať. Počas workshopu ti ukážeme základy IoT (internetu vecí), 3D modelovania a 3D tlače, robotiky a aj niečo z virtuálnej reality (HTC Vive). Na začiatku workshopu si môžeš vybrať na čom chceš pracovať a čo sa chceš naučiť, následne sa skupiniek ujmú mentori a budú ich viesť. Namodelované veci si môžeš vytlačiť na 3D tlačiarni a odniesť so sebou domov. (Kreatívna zóna - RoboLab)
11 - Inteligentné vnorené systémy (Dominik Macko)
Ako sa zabaviť programovateľnými obvodmi? Dokážeš poraziť naprogramovaný logický obvod v zábavnej hre Pong? Príď do stánku a vyskúšaj, kto je lepší. Zábavnou formou si tiež potrénuješ svoju schopnosť dekódovať ASCII znaky.
PREZENTÁCIE V LABORATÓRIÁCH
• Chodba na 1. NP juh
12 - Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Pavol Helebrandt)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde sa nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara.(lab. 1.04 na 1 NP)
• Chodba na 1. NP sever
13 - Laboratórium, ktoré treba zažiť (Eduard Kuric, Róbert Móro)
Prídeš na stránku, klikáš, skroluješ, no nie a nie nájsť to, čo potrebuješ, a ak sa ti to aj podarí, je to na veľa klikov. Znie ti to povedome? Dá sa s tým vôbec niečo spraviť? Príď sa pozrieť, ako sa meria používateľský zážitok, ako sa dá nazrieť do hláv používateľov a na vlastné oči zisti, ako fungujú najmodernejšie senzory na sledovanie pohľadu a na čo je to vlastne všetko dobré. (lab. 1.26 na 1. NP)
14 - ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Vladimír Kunštár, Ondrej Perešini)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity. (lab. 1.35 na 1. NP)
• Chodba na 4. NP sever
15 - Spracovanie trojrozmerných vizuálnych medicínskych dát (Vanda Benešová)
V spolupráci s Siemens Healthcare pracujeme na projektoch, ktoré majú uľahčiť prácu lekárom, predovšetkým radiológom. V trojrozmerných snímkach z CT alebo MRI hľadáme automatickými metódami počítačového videnia presné lokalizácie rôznych anomálií. Najviac sa sústreďujeme na segmentáciu mozgu, segmentáciu tumoru a lézií sklerózy multiplex. (lab. 4.46)
• Chodba na 5. NP sever
16 - FunCan - Kontroluj si auto (Jakub Gedera, Ondrej Gono, Filip Tomašových, Peter Pištek)
Autá sú v dnešnej dobe tvorené veľkým množstvom rôznych procesorov a senzorov. Všetky časti spolu vedia komunikovať (cez tzv. CAN zbernicu). Vytvorili sme projekt, ktorý monitoruje, čo sa všetko v aute deje a vybrané údaje posiela na centrálny server. Takto si vie napríklad firma kontrolovať v akom stave sú jej služobné autá. (lab. 5.36)
17 - Paralelné a distribuované počítanie (Tomáš Farkaš)
Dvoj- štvor- osem- jadrové procesory ponúkajú obrovské možnosti, no pokiaľ ich nevieme správne využiť, beh našej aplikácie sa nezrýchli. Ukážeme si, ako sa programujú viacjadrové procesory, grafické karty a superpočítače a následne použitím technológií MPI a CUDA spustíme desiatky až stovky súbežných úloh na univerzitnom superpočítači, ale aj na obyčajnom notebooku. (lab. 5.44)
Staňte sa aj vy súčasťou Fakulty informatiky a informačných technológií!
Každý tu má šancu preštudovať sa medzi najlepších.