Uvidíte zaujímavé projekty:
PREZENTÁCIE V PRIESTOROCH CHODBY
• Chodba na 1. PP sever
1 - Rozqvicka (Marek Loderer, Zuzana Beníčková, Filip Mikle, Andrej Švec, Jozef Tvarožek)
Zábavné aj náročné, matematické aj informatické úlohy! Príďte si rozcvičiť hlavu. Rozlúšti matematickú alebo programátorskú úlohu.
2 - LeapKin - zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda, Matúš Demko, Zora Moravčíková, Martin Nagy)
LeapKin je terapeutický systém určený pre deti s pohybovými obmedzeniami (napr. detská mozgová obrna a dyspraxia). Pomocou kooperatívnych počítačových hier s pohybovými senzormi si deti zlepšujú pohybové a sociálne zručnosti. Systém zbiera údaje o hráčoch tak, aby bolo možné jednoducho sledovať ich zlepšenie.
3 - Spine Hero - aplikácia, ktorá kontroluje správnosť sedenia (Jozef Gáborík, Matej Leško, Jakub Mačina, Jozef Staňo, Jakub Šimko)
Každý sa chce v budúcnosti vyhnúť bolestiam chrbta spôsobeným nesprávnym sedení. Ale aj keď veľmi chceme sedieť správne, vždy sa pozabudneme. S aplikáciou SpineHero sa to nestane. Pomocou kamery neustále monitoruje kvalitu sedenia svojho používateľa a na jej zhoršenie vhodne upozorní.
4 - FabLab
• Chodba na 1. PP juh
5 - Inteligentné vnorené systémy (Dominik Macko)
Ako sa zabaviť programovateľnými obvodmi? Dokážeš poraziť naprogramovaný logický obvod v zábavnej hre Pong? Príď do stánku a vyskúšaj, kto je lepší. Zábavnou formou si tiež potrénuješ svoju schopnosť dekódovať ASCII znaky.
6 - Škola do vrecka (Matúš Demko, Juraj Marák, Samuel Pecár, Miroslav Takács, Filip Mazán, Filip Šoltés, Alena Kovárová)
Na začiatku semestra študenti zisťujú svoj rozvrh a následne, kde sa dané učebne nachádzajú. Prváci to majú najťažšie, no s našou aplikáciou sa nestratia. Možno ich zaujíma aj čo je v jedálni na obed alebo kedy im ide autobus zo školy. To všetko a ešte oveľa viac skrýva jedna mobilná aplikácia.
A - Všetko o štúdiu na FIIT
Chceš vedieť viac o štúdiu, študijných programoch, prijímacom konaní? O príležitostiach a súťažiach, ktoré sme pre vás pripravili? Neváhajte, príďte a spýtajte sa.
B - FIITAPIXEL (Peter Krátky, Ján Lang)
Rozvíjaj a ukáž aj svoj umelecký talent a kreativitu. Podeľ sa s ostatnými študentmi o svoj pohľad na svet cez objektív, zachyť na fotografiách svoje emócie a zapoj sa do súťaže o zaujímavé ceny.
C - Aj Ty v IT (Adriana Beňovičová, Minika Filipčíková, Sabina Fraňová)
Projekt AJ Ty v IT ťa presvedčí, že informatika je to správne miesto pre dievčatá. Získajú dobré vzdelanie, dobre platenú prácu a množstvo zaujímavých kolegov. Zastav sa na slovíčko!
PREZENTÁCIE V LABORATÓRIÁCH
• Chodba na 1. NP juh
7 - Chyť internet do svojich rúk - Cisco Networking Academy (Pavol Helebrandt, Jan Skalný)
Chceš sa stať sieťovým špecialistom, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde sa nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúceho sieťara.(lab. 1.04 na 1 NP)
• Chodba na 1. NP sever
8 - Ponorte sa do virtuálnej reality so zariadením Oculus Rift (Peter Drahoš, Peter Kapec)
Chcete vedieť, ako sú prepojené jednotlivé stránky webového sídla? Ako vyzerá sociálna sieť? Vizualizáciou grafov vieme poskytnúť pohľad na rozsiahle dáta. Predstavíme vám systém, ktorý umožňujeme skúmať rôzne vzťahy ovládaním pomocou gest a vizualizáciou v obohatenej realite! (lab. 1.27 na 1.NP)
9 - ESLAB: laboratórium vnorených systémov (Tibor Krajčovič)
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity. (lab. 1.35 na 1. NP)
• Chodba na 3. NP sever
10 - Laboratórium, ktoré treba zažiť (Patrik Berger, Tomáš Matlovič, Róbert Móro, Jakub Šimko)
Prídeš na stránku, klikáš, skroluješ, no nie a nie nájsť to, čo potrebuješ, a ak sa ti to aj podarí, je to na veľa klikov. Znie ti to povedomo? A dá sa s tým vôbec niečo spraviť? Príď sa pozrieť, ako sa meria používateľský zážitok, ako sa dá nazrieť do hláv používateľov a na vlastné oči/hlavu/kožu zisti, ako fungujú najmodernejšie senzory na sledovanie pohľadu, aktivity mozgu (EEG), alebo vodivosti kože, a na čo je to vlastne všetko dobré. (lab. 3.29 na 3. NP)
• Chodba na 4. NP sever
11 - Výskumné laboratórium Esetu (Peter Košinár, Daniel Ivaniš)
Aktuálne bezpečnostné hrozby z Internetu, demonštrácia niektorých škodlivých kódov a ochrana proti nim. (lab. 4.46 na 4. NP)
• Chodba na 5. NP sever
12 - Zábava počas cestovania (Ján Onder, Martin Polák, Tomáš Trávniček, Dávid Urban, Peter Pištek)
Aj vy sa pri cestovaní nudíte? Príďte si k nám pozrieť, ako by mohol fungovať multimediálny systém vo vlaku, ako spravovať flotilu autobusov s kompletným servisom pre cestujúcich. Zoznámite sa s aplikáciou, použiteľnou pri rôznych turistických sprievodcoch.(lab. 5.36)
|